Artykuły > Stowarzyszenie > Wpłaty/wsparcie

W wykazie OPP na rok 2016 na stronie http://www.pozytek.gov.pl/Wykaz,OPP nasze Stowarzyszenie znajduje się pod numerem pozycji 7617.

Pamiętaj!  To Cię nic nie kosztuje! A tylko zyskujesz!

Sposób I

Pobierz program dedykowany naszemu Stowarzyszeniu, przygotowany przez firmę PIT Format, która posiada dobre rekomendacje oraz cieszy się nienaganną opinią oraz dużą popularnością.

Są dwie wersje: instalacyjna i on line. Wystarczy kliknąć w ikonę i program dalej poprowadzi Cię intuicyjnie w dowolnej konfiguracji.

Sposób II

Wpisz w zeznanie PIT /bez skrótów/ nazwę, numer i kwotę*:

STOWARZYSZENIE RODZICÓW NA RZECZ ZESPOŁU SZKÓŁ W OTRĘBUSACH ?Nasze Dzieci?

Dokonanie takiej wpłaty w żaden sposób nie obciąża osoby wpłacającej,

a wspomoże funkcjonowanie szkoły i naszych dzieci w niej.

* Wskazówka:

Obliczenie kwoty:

Przekazywaną kwotę podatku czyli 1% należy zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół. Przykład: gdy 1% wynosi 23,43 zł wpisać należy 23,40 zł,

gdy 1% wynosi 23,49 zł, wpisać należy 23,40 zł.

Dane osobowe:

W deklaracji rocznej podatnik może również zaznaczyć, że chce przekazać swoje dane obdarowanej organizacji. Wówczas zaznacza pole, poprzez które upoważnia organy skarbowe do przekazania informacji o darczyńcy (czyli własne dane osobowe) oddającym 1%. Jeśli podatnik wyrazi zgodę na przekazanie tych informacji, do organizacji pożytku publicznego trafią:

?      dane identyfikacyjne (imię, nazwisko i adres), w tym obojga małżonków, którzy na wniosek podlegają łącznemu opodatkowaniu, oraz

?      wysokość kwoty, przekazanej na rzecz tej organizacji,

Są to dane, które posłużą organizacji do podziękowania podatnikowi za przekazanie wpłaty.  Jeżeli podatnik nie będzie chciał ujawnić swoich danych może pozostać anonimowy, nie musi danych przekazywać i wyrażać zgody. Mimo to, może on oczywiście przekazać 1% podatku.

Sposób III

W każdej chwili możesz stać się także Darczyńcą wpłacając dowolną kwotę na ww Stowarzyszenie.

numer konta: 66 1050 1012 1000 0090 3007 1535

Sposób IV

Masz pomysł lub możliwości wsparcia nas w postaci usługi, darów rzeczowych lub pomocy w podejmowanych przez nas przedsięwzięciach prosimy o kontakt w tej sprawie. Możesz także zostać wolontariuszem.

Zachęcamy Szanownych Państwa do wpłat i prosimy, by apel ten przekazywać swoim znajomym i krewnym, aby krąg osób wspierających dzieci i szkołę stale się poszerzał.

Dziękujemy.